*alt_site_homepage_image*
lt
en ru

Naujienos

RSS

Lietuvos medicinos darbuotojai dalinasi patirtimi su Azerbaidžano medicinos atstovais

2014 m. lapkričio 24 – 27 d. Azerbaidžano ligoninėse lankosi Lietuvos medicinos darbuotojai, įgyvendinantys projektą „Gerosios Lietuvos medicininės praktikos perdavimas Azerbaidžano gydytojams“. Į šį projektą pritraukti regioninių Lietuvos gydymo įstaigų atstovai – Šiaulių miesto ligoninės gydytojas urologas Linas Juodelė, Panevėžio miesto ligoninės gydytojas chirurgas Liutauras Kubilius ir Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos inspektorė Vida Kėvalienė.

Pirmosios dvi projekto dienos buvo skirtos teorijai – t.y. tiek Lietuvos, tiek Azerbaidžano medicinos darbuotojai darė pranešimus apie savo darbo sritis, pristatė darytas operacijas, pasidalino vaistų kontrolės ypatumais. Trečioji ir ketvirtoji projekto dienos buvo skirtos praktikai – ligoninėje kartu su Azerbaidžano kolegomis konsultuoti ligoniai, stebėtos kelios operacijos, taip pat apsilankyta keliose vaistinėse, centrinėje vaistų kontrolės laboratorijoje. Taip pat Lietuvos gydytojai susitiko su Azerbaidžano sveikatos apsaugos ministerijos atstovais.

Kaip komentavo savo vizitą gydytojai, apsikeitimai tokia patirtimi yra labai naudingi, nes galima pritaikyti įvairius darbo metodus tiek Azerbaidžane, tiek Lietuvoje. Tikimasi, kad tokie apsikeitimai medicinos darbuotojais bus nuolatiniai, ir ateityje Lietuvoje taip pat apsilankys Azerbaidžano kolegos, juolab, kad teisinė bazė panašiems projektams yra sukurta – 2011 metais buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos ir Azerbaidžano sveikatos apsaugos ministerijų.

Projektas „Gerosios Lietuvos medicininės praktikos perdavimas Azerbaidžano gydytojams“ buvo įgyvendinamas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos vystomojo bendradarbiavimo lėšomis.