Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras M. Adomėnas: Tarptautinė bendruomenė turi siekti pilnos atsakomybės už Rusijos įvykdytus žiaurumus Ukrainoje

Sukurta 2022.09.23 / Atnaujinta 2022.09.23 13:22
  Viceministras M. Adomėnas: Tarptautinė bendruomenė turi siekti pilnos atsakomybės už Rusijos įvykdytus žiaurumus Ukrainoje

  Rugsėjo 23 dieną Ženevoje, Šveicarijoje, užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas pasisakė Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos 51-oji sesijos Interaktyviame dialoge su Nepriklausomos tyrimų komisijos, tiriančios žmogaus teisių pažeidimus Rusijos agresijos prieš Ukrainą kontekste, nariais.

  Viceministras padėkojo komisijai už pastangas, siekiant užtikrinti atsakomybę už Rusijos įvykdytus žmogaus teisių ir tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimus Ukrainoje. Viceministras išreiškė nusivylimą, kad  Ukraina ir toliau kenčia nuo žiaurios, neišprovokuotos ir nepateisinamos Rusijos agresijos, sukėlusios humanitarinę ir žmogaus teisių katastrofą su neigiamomis pasekmėmis visam pasauliui.

  „Siaubą kelia pranešimai iš vis daugiau Ukrainos išlaisvintų vietų apie Rusijos ginkluotųjų pajėgų įvykdytus baisius nusikaltimus, prilygstančius genocidui – plataus masto miestų sunaikinimą, masines civilių, įskaitant žurnalistus, moteris ir vaikus, aukas, prievartinį žmonių perkėlimą, neteisėtą ukrainiečių vaikų įvaikinimą,  kankinimus, seksualinį smurtą. Tarptautinė bendruomenė turi siekti pilnos atsakomybės už Rusijos įvykdytus žiaurumus Ukrainoje. Diplomatija veikia tik tada, kai ją palaiko veiksmai. Tyrimų komisijos darbas yra ypač svarbus užtikrinant, kad visi pažeidimai būtų užfiksuoti ir Rusijai būtų taikoma atsakomybė“, – pabrėžė viceministras.

  M. Adomėnas taip pat pažymėjo, kad Lietuva smerkia Rusijos dezinformacijos kampanijas, kuriomis siekiama nuslėpti ir suklastoti daugelį šių faktų.

  Nepriklausomą tarptautinę tyrimo komisiją Ukrainai JT Žmogaus teisių taryba įsteigė 2022 metų kovo 4 dieną, pavesdama ištirti visus įtariamus žmogaus teisių ir tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimus bei susijusius nusikaltimus, įvykdytus Rusijos agresijos prieš Ukrainą metu, ir surinkti bei sisteminti įrodymus atsakomybės taikymui.

  2022 metų spalio mėnesį Tyrimų komisija pristatys ataskaitą JT Generalinės Asamblėjos 77-os sesijos metu, o 2023 metų kovo mėnesį – JT Žmogaus teisių tarybos  52-oje sesijoje.