Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Trijų jūrų iniciatyvos vietos savivaldos kongrese Liubline akcentuotas Lietuvos palaikymas Ukrainai

Sukurta 2022.06.08 / Atnaujinta 2022.06.08 08:34
    Trijų jūrų iniciatyvos vietos savivaldos kongrese Liubline akcentuotas Lietuvos palaikymas Ukrainai

    Birželio 6-7 dienomis Liubline, Lenkijoje, vyko Trijų jūrų iniciatyvos (3SI) vietos savivaldos kongresas ir ekonomikos forumas, kuriame dalyvavo Užsienio reikalų ministerijos ambasadorius Trijų jūrų iniciatyvai ir junglumui Gediminas Varvuolis.

    Pasisakydamas įžanginėje renginio diskusijoje, skirtoje 3SI bendradarbiavimui su Ukraina, ambasadorius G. Varvuolis akcentavo Lietuvos palaikymą Ukrainos partnerystei 3SI formate ir pabrėžė, kad Lietuva ir Lenkija, kaip Liublino trikampio šalys, turi istorinį įsipareigojimą maksimaliai remti Ukrainos europines aspiracijas, o Trijų jūrų iniciatyva turėtų būti visiškai pasitelkiama Ukrainos junglumo su Europos Sąjunga didinimui.

    Liubline vykusiame renginyje daugiausia dėmesio skirta 3SI regionų vietos savivaldos bendradarbiavimui, ypač su karo niokojamais Ukrainos regionais. Renginį globoja Lenkijos Prezidentas Andrzej Duda.

    3SI vietos savivaldos kongresas siekia prisidėti prie Europos Sąjungos regionų sanglaudos stiprinimo, skatindamas socialinį, ekonominį ir mokslinį 3SI valstybių savivaldybių ir strateginių partnerių bendradarbiavimą. Praėjusiais metais Panevėžio, Marijampolės ir Alytaus regionų plėtros tarybos vadovai pasirašė Liublino deklaraciją, kurios  tikslas – regiono visuomenių bendradarbiavimas plėtros ir abipusės naudos tikslais, regionų konkurencingumo didinimas Europos Sąjungoje.