Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
DSC_5468.jpg

Spalio 5 dieną užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė susitiko su apaštaliniu nuncijumi Lietuvoje arkivyskupu Petar Rajič. Susitikimo metu aptarti Lietuvos santykiai su Vatikanu, Rusijos agresija Ukrainoje ir kiti aktualūs tarptautinės darbotvarkės klausimai.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos »

Spalio 5 dieną į Rusijos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviesta Lietuvos ambasados Maskvoje atstovė, kuriai įteikta nota dėl Lietuvos ambasados Maskvoje laikinosios reikalų patikėtinės Virginijos Umbrasienės išsiuntimo iš Rusijos, atsakant į Lietuvos spalio 3 dienos sprendimą išsiųsti Rusijos ambasados Vilniuje laikinąjį vadovą Sergejų  Riabokonį.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
DSC_5457.jpg

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, kad lietuvių kalbos puoselėjimas užsienyje – ne tik svarbus ryšio su Lietuva išlaikymo, bet ir pilietiškumo, patriotizmo ugdymo pamatas, valstybės išlikimo garantas.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
DSC_5124.jpg

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Tarptautinės mokytojų dienos proga apdovanojo lituanistinių mokyklų steigėjus, mokytojus ir lietuvybės puoselėtojus ministerijos garbės ženklo „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ medaliais.

Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai »
Random 8.jpg

Spalio 3 dieną į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos ambasados Lietuvoje atstovas. Jam įteikta nota, kuria Rusijos laikinasis reikalų patikėtinis Sergej Riabokon yra skelbiamas nepageidaujamu asmeniu (PNG – persona non grata). S. Riabokon privalo išvykti iš šalies per 5 dienas.

Ministerijos naujienos »

Lietuvos užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia rugsėjo 30 dieną Rusijos Prezidento paskelbtą neteisėtą sprendimą aneksuoti Ukrainos Donecko, Luhansko, Chersono ir Zaporižios sritis, kurių dalys yra laikinai okupuotos Rusijos.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »
DSC_4735.jpg

Rugsėjo 29 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ekspertais, kurie misijos Vilniuje metu atlieka Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo sistemos peržiūrą ir vertina informaciją apie Lietuvos pasirengimą narystei Paramos vystymuisi komitete (PVK).

Ministerijos naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
52392887883_0b88c2c499_o.jpg

Rugsėjo 29 dieną Lietuvos Vyriausybės iškeltas kandidatas Tomas Lamanauskas, Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (angl. International Telecommunication Union, ITU) 22-ojoje plenarinėje konferencijoje, Bukarešte, Rumunijoje, išrinktas į ITU generalinio sekretoriaus pavaduotojo pareigas. T. Lamanauskas surinko 105 balsus iš 176 balsavusių šalių. Į šias pareigas taip pat kandidatavo Pietų Korėjos ir Samoa Vyriausybių iškelti kandidatai.

Ministerijos naujienos »
296077233_451356947034400_7184505539541528622_n.jpg

Rusijai paskelbus dalinę mobilizaciją, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja Lietuvos piliečiams nevykti į Rusiją, o esantiems Rusijos teritorijoje – išvykti iš šalies.

Konsulinės naujienos » Ministerijos naujienos »
DSC_4518.jpg

Rugsėjo 27 dieną užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė priėmė naująją Ispanijos ambasadorę Maria Nieves Blanco Diaz.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
DSC_4555.jpg

Rugsėjo 27 dieną užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė susitiko su naująja Airijos ambasadore Séadhna Mac Hugh.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
DSC_4585.jpg

Rugsėjo 27 dieną užsienio reikalų viceministras Jonas Survila susitiko su Moldovos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministerijos delegacija, kuri lankosi Lietuvoje su darbo vizitu. Viceministras J. Survila susitikime su Moldovos diplomatinės tarnybos atstovais aptarė Moldovos eurointegracinius siekius ir Lietuvos pasirengimą teikti Moldovai reikalingą ekspertinę paramą.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
DSC_4634.jpg

Rugsėjo 27 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas priėmė naują Belgijos ambasadorių, akredituotą Lietuvai iš Varšuvos, Rik Van Droogenbroeck. Susitikimo metu aptarti dvišaliai santykiai, šiemet minimas diplomatinių santykių užmezgimo šimtmetis, planuojamas Belgijos karališkosios poros valstybinis vizitas Lietuvoje, taip pat bendradarbiavimas Europos Sąjungoje, NATO ir parama Ukrainai.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
DSC_4495.jpg

Rugsėjo 27 dieną užsienio reikalų viceministras Jonas Survila kartu su Seimo Pirmininkės pavaduotoju Pauliumi Saudargu susitiko su Lietuvoje besilankančius Ukrainos Aukščiausios Rados nariais, tarnautojais, vietos valdžios, nevyriausybinių organizacijų atstovais.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos »
1.png

Rugsėjo 23 dieną Ženevoje, Šveicarijoje, užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas pasisakė Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos 51-oji sesijos Interaktyviame dialoge su Nepriklausomos tyrimų komisijos, tiriančios žmogaus teisių pažeidimus Rusijos agresijos prieš Ukrainą kontekste, nariais.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos »
Daugiau naujienų