Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų viceministras pabrėžė reformų įgyvendinimo Moldovoje svarbą

Sukurta 2017.01.31 / Atnaujinta 2017.01.31 16:11
   Užsienio reikalų viceministras pabrėžė reformų įgyvendinimo Moldovoje svarbą
   Užsienio reikalų viceministras pabrėžė reformų įgyvendinimo Moldovoje svarbą
   Užsienio reikalų viceministras pabrėžė reformų įgyvendinimo Moldovoje svarbą

   Susitikime su Moldovos ambasadoriumi Lietuvoje Valeriu Frija sausio 31 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius sakė, jog per 25-erius dvišalių santykių metus sukurtas tvirtas pagrindas bendradarbiavimui.

   „ES ir Moldovos ryšių plėtra yra abipusiškai naudinga. Lietuva aktyviai remia ir rems Moldovos bei kitų ES Rytų partnerystės programoje dalyvaujančių valstybių suartėjimą su ES“, – sakė D. Skusevičius. 

   Viceministras akcentavo tolesnių reformų poreikį bei kvietė Moldovą išnaudoti Asociacijos susitarimo su ES teikiamas galimybes bei dirbti toliau jį įgyvendinant. D. Skusevičius pabrėžė, kad Lietuva aktyviai teikia ekspertinę paramą Moldovai ir yra pasirengusi toliau dalintis savo patirtimi.

   Lietuva ir Moldova diplomatinius santykius užmezgė 1992 m. liepos 8 d.

   ES Aukšto lygio patarėjų grupėje Moldovoje dirba 5 Lietuvos atstovai, patarinėjantys Moldovos institucijoms bankų, saugumo sektorių reformos, kovos su korupcija, kitais klausimais.

   2016 m. už Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšas Moldovoje įgyvendinta 12 dvišalių vystomojo bendradarbiavimo projektų administracinių ir institucinių gebėjimų stiprinimo, visuomenės informavimo apie europinės integracijos naudą bei regionų stiprinimo srityse už daugiau nei 77 tūkst. eurų.

   Nuo 2009 m. Lietuvos institucijos Moldovoje dalyvavo įgyvendinant 5 ES Dvynių programos projektus už bendrą 6,7 mln. eurų sumą maisto saugos normų bei standartų, vartotojų apsaugos ir rinkos priežiūros, valstybės tarnybos modernizavimo srityse, taip pat skirtus vaistų ir medicinos prietaisų agentūros stiprinimui ir Moldovos nacionalinei maisto saugos agentūrai remti. Projektams gautas Europos Komisijos finansavimas.

   ES ir Moldovos Asociacijos susitarimas visiškai įsigaliojo 2016 m. liepos 1 d.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   tomas_razmus-0177.JPG

   Kovo 1 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Moldovos teisingumo ministru Alexandru Tanase.

   Dvišaliai santykiai »
   md veliavos 1.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino sausio 10 dieną pareigas pradėjusį eiti Moldovos Respublikos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministrą Tudor Ulianovschi.

   Dvišaliai santykiai »
   tomas_razmus-9485.JPG

   Gruodžio 11 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitiko su kadenciją Lietuvoje baigiančiu Moldovos Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje Valeriu Frija. Susitikimo metu buvo aptarti dvišaliai Lietuvos ir Moldovos santykiai bei neseniai vykusio Rytų Partnerystės viršūnių susitikimo Briuselyje rezultatai. Viceministras padėkojo Moldovos ambasadoriui už jo asmeninį indėlį plėtojant Lietuvos ir Moldovos dvišalį bendradarbiavimą.

   Dvišaliai santykiai »
   1.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 13-14 dienomis lankėsi Moldovoje, kur susitiko su Moldovos Prezidentu Igoriu Dodonu, Ministru Pirmininku Pavelu Filipu, užsienio reikalų ir Europos integracijos ministru Andrejumi Galburu, opozicijos ir politinių partijų atstovais bei  Moldovoje dirbančiais Lietuvos ekspertais. Vizito metu buvo aptarta situacija Moldovoje, dvišalis bendradarbiavimas, ES ir Moldovos Asociacijos susitarimo įgyvendinimas.

   Dvišaliai santykiai »
   moldova 5.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugpjūčio 27 dieną nacionalinės šventės - Nepriklausomybės dienos - proga pasveikino Moldovos vicepremjerą, užsienio reikalų ir Europos integracijos ministrą Andrii Galbur.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata