Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius pabrėžė Rusijos atsakomybę už Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties ateitį

Sukurta 2018.12.05 / Atnaujinta 2018.12.05 09:14

Gruodžio 4-5 dienomis Briuselyje  posėdžiaujantys NATO užsienio reikalų ministrai pabrėžė, kad saugumas ir stabilumas euroatlantinėje erdvėje patiria bene rimčiausius iššūkius nuo Šaltojo karo pabaigos.

„Jau beveik nebeliko sutarčių ir susitarimų, kurių Rusija būtų nepažeidusi ar nepaneigusi savo veiksmais. Ypač nerimą kelia ilgalaikis Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutarties nesilaikymas iš Rusijos pusės“, – pabrėžė ministras Linas Linkevičius. 

Nors JAV ir kitos sąjungininkės jau penkerius metus diplomatiniais keliais kvietė Rusiją žengti reikiamus žingsnius šios ypač svarbios Europos saugumui ir stabilumui sutarties išsaugojimui, Maskva  nerodo pasirengimo laikytis  šios sutarties.

Sąjungininkės šiandien  priėmė pareiškimą, raginantį Rusiją nedelsiant grįžti prie pilno sutarties laikymosi. NATO pareiškime pabrėžiama, kad šios sutarties išsaugojimas yra Rusijos atsakomybė.

Kalbant apie kitus transatlantinės darbotvarkės klausimus, ministras L. Linkevičius pabrėžė būtinybę laiku ir tinkamai įgyvendinti sutarimus ir sprendimus, priimtus NATO  Viršūnių susitikimuose Varšuvoje ir Briuselyje. Ministras išskyrė oro gynybos pajėgumų stiprinimą Baltijos regione.

Susitikime taip pat aptarti gynybos finansavimo, kovos su hibridinėmis grėsmėmis  klausimai, diskutuotas NATO vaidmens prisidedant prie sąjungininkių energetinio saugumo užtikrinimo klausimas. Kalbant apie NATO ir ES sąveiką,  ministras pažymėjo, kad vystant Europos gynybos pajėgumus, svarbu nedubliuoti NATO, kuri buvo ir išliks kolektyvinės gynybos pagrindas.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
NATO1.jpg

Gruodžio 7 dieną Ukrainos užsienio reikalų ministerijos Diplomatinėje Akademijoje vykusia konferencija „Ukrainos kelias į NATO: pasiekimai ir ateities perspektyvos” oficialiai pabaigta Lietuvos, kaip NATO kontaktinės ambasados Ukrainoje, vykdyta veikla.

Dvišaliai santykiai »
20181205_104103_resized.jpg

Gruodžio 5 dieną Briuselyje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Makedonijos užsienio reikalų ministru Nikola Dimitrovu. Ministras patvirtino Lietuvos pasirengimą suteikti Makedonijai politinę ir praktinę paramą šalies stojimo į ES ir NATO kelyje.

Daugiašaliai santykiai »

Gruodžio 4 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo NATO valstybių narių užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje, kur kėlė atsako į Rusijos agresiją prieš Ukrainos laivus Kerčės sąsiauryje klausimą.

Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas »
20181204_105907.jpg

Prieš šiandien prasidedantį NATO Užsienio reikalų ministrų susitikimą, ministras Linas Linkevičius su vyriausiuoju Aljanso pajėgų vadu Europoje gen. Curtisu M. Scaparrotti aptarė Lietuvos ir kitų Baltijos šalių saugumo ir gynybos stiprinimo klausimus.

Daugiašaliai santykiai »

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Briuselyje gruodžio 4-5 dienomis dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame paragins stiprinti sąjungininkų ir Aljanso paramą Ukrainai reaguojant į didėjančią įtampą Juodosios jūros regione.

Daugiašaliai santykiai »
1.jpg

Lapkričio 14-15 dienomis LITEXPO parodų rūmuose jau ketvirtą kartą vyksta tarptautinė konferencija ir pramonės paroda „Išmanieji energetikos sprendimai karyboje“.

Daugiašaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata