Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: Lietuva nuosekliai remia Juodkalnijos narystės ES siekius

Sukurta 2018.05.15 / Atnaujinta 2018.05.15 15:02
   L. Linkevičius: Lietuva nuosekliai remia Juodkalnijos narystės ES siekius
   L. Linkevičius: Lietuva nuosekliai remia Juodkalnijos narystės ES siekius
   L. Linkevičius: Lietuva nuosekliai remia Juodkalnijos narystės ES siekius

   Gegužės 15 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičiaus susitiko su Lietuvoje viešinčiu Juodkalnijos užsienio reikalų ministru Srdžanu Darmanovičiumi (Srđan Darmanović). Ministrai aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, Juodkalnijos narystės ES siekius, situaciją Vakarų Balkanuose, aktualius regioninio saugumo ir bendradarbiavimo klausimus.

   L. Linkevičius pasveikino Juodkalnijos pažangą derybose dėl narystės ES bei tvirtą pasiryžimą vykdant svarbias reformas. 

   „Juodkalnija pirmauja ES integracijos procese, yra patikima ES užsienio politikos partnerė. Remiame šalies siekius tapti ES nare“, – pabrėžė ministras.

   Susitikime L. Linkevičius teigė, jog Lietuva yra pasirengusi bendradarbiauti ir perduoti savo patirtį ekonominės diplomatijos, strateginės komunikacijos, atsparumo hibridinėmis grėsmėms srityse. Eurointegracinę Lietuvos patirtį perduodančios šalies institucijos Juodkalnijoje jau yra įgyvendinusios tris ES Dvynių programos projektus kaimo plėtros, žmogiškųjų išteklių ir audito kontrolės srityse.

   Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat pažymėjo, jog Juodkalnijos tapimas NATO nare 2017 metais atspindi šalies įsipareigojimą bendroms vertybėms bei prisideda prie tarptautinio saugumo ir stabilumo regione.

   2006 metais nepriklausomybę paskelbusi Juodkalnija yra naujausia NATO narė bei didžiausią pažangą derybose dėl narystės ES padariusi ES šalis kandidatė. Juodkalnija derybas dėl narystės ES pradėjo 2012 metais, šiuo metu atidaryta 30 derybinių skyrių iš 35.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Gegužės 15 dieną Lietuvoje lankysis Juodkalnijos užsienio reikalų ministras Srdžanas Darmanovičius (Srđan Darmanović), kuris susitiks su Lietuvos užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi,  Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu bei Seimo Europos reikalų komiteto ir Tarpparlamentinės ryšių su Juodkalnija grupės nariais.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata