Naujienos Spausdinti RSS

Graikijos politikui G. A. Papandreou įteikta „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“

Sukurta 2020.07.28 / Atnaujinta 2020.07.28 14:09
  Graikijos politikui G. A. Papandreou įteikta „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“

  Liepos 27 dieną Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas žinomam Graikijos politikui George Andrea Papandreou įteikė Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklą „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“. Ministras Linas Linkevičius šį apdovanojimą skyrė už paramą Lietuvai kelyje į Europos Sąjungą (ES) bei Graikijos ir Lietuvos ryšių stiprinimą.

  Eidamas Graikijos ministro pirmininko, užsienio reikalų ministro ir pakaitinio užsienio (Europos) reikalų ministro pareigas, G. A. Papandreou ženkliai prisidėjo prie dvišalių Graikijos ir Lietuvos politinių santykių plėtros. Jo indėlis ypač svarbus Lietuvos stojimo į ES ir NATO laikotarpiu, kuomet Atėnuose buvo pasirašyta Lietuvos stojimo į ES sutartis.  

  G. A. Papandreou buvo pirmas aukštas Graikijos pareigūnas, su vizitu aplankęs Lietuvą 1997 metais. 2002 metais jis Lietuvą aplankė kaip Graikijos užsienio reikalų ministras – į diplomatijos istoriją šis vizitas įėjo kaip pirmas Graikijos užsienio reikalų ministro apsilankymas Lietuvoje.

  G. A. Papandeou yra Abiejų Tautų Respublikos bajoro, vieno iš 1863-1864 metų sukilimo vadų Zygmanto Mineikos (1840-1925) palikuonis, pripažįstantis ir gerbiantis savo kilmę.

  „Iš kartos į kartą perduodamas sukilėlių šūkis „Už mūsų ir jūsų laisvę“ peržengia geografines valstybių ribas ir laikmečius. George A. Papandreou parama Lietuvos grįžimui į Europos šalių šeimą tam tikra prasme pratęsė jo prosenelio pradėtą kovą“, – įteikdamas garbingą apdovanojimą teigė ambasadorius R. Kačinskas.

  Apdovanojimo ceremonija surengta netoli Atėnų, Lagonisi vietovėje vykusio tarptautinio simpoziumo metu, dalyvaujant Graikijos ir kitų valstybių politikams, diplomatams ir nevyriausybinių organizacijų atstovams.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  044 Diplomatijos zvaigzde.JPG

  Spalio 15 dieną diplomatui Juozui Budraičiui buvo įteiktas Lietuvos užsienio reikalų ministerijos garbės ženklas „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“.  

  Ministerijos naujienos »
  Oi EPOXES.jpg

  Kristijono Donelaičio poema „Metai“ išversta į graikų kalbą. Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas sakė neabejojantis, kad vieno svarbiausių kūrinių Lietuvos literatūros istorijoje pasirodymas graikų kalba ženkliai prisidės prie lietuvių kultūros sklaidos Graikijoje.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_20200915_151215.jpg

  Rugsėjo 15 dieną, pažymėdama Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-etį, Lietuvos ambasada Graikijoje surengė iškilmingą virtualią šventę, kurios metu įvertino prie dvišalių Lietuvos ir Graikijos santykių plėtros prisidėjusius Graikijos asmenis ir institucijas. Laureatai buvo įvertinti už diplomatinių, ekonominių, kultūrinių, sportinių ir žmogiškųjų ryšių plėtrą.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

  Rugsėjo 14 dieną Estija, Graikija, Italija, Latvija, Lenkija ir Lietuva Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generaliniam direktoriui ir Branduolinės saugos konvencijos (BSK) šalims išplatino bendrą pareiškimą dėl Baltarusijos atominės elektrinės.

  Daugiašaliai santykiai »
  20200629_110604.jpg

  Birželio 29 dieną Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas Graikijos krepšinio federacijos generaliniam sekretoriui Panagiotis Tsagronis perdavė specialią Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) dovaną už dvišalių ryšių stiprinimą krepšinio srityje. Kartu įteiktas Lietuvos ambasados Graikijoje padėkos raštas.   

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  IMG_8139.jpg

  Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas vasario 4 dieną susitiko su naujuoju Graikijos ambasadoriumi Lietuvai Dimitrios Xenitellis.

  Dvišaliai santykiai »